F.A.Q.

1. Czy jest jakaś różnica pomiędzy włóknami celulozowymi od różnych producentów?

Tak, i to ogromna. Decydując się na ocieplenie domu włóknami celulozowymi należy koniecznie wybrać producenta stosującego certyfikowane systemy kontroli jakości produkcji, gdyż tylko w takim przypadku mamy pewność, że produkt spełnia stawiane mu wymogi jakościowe. Następnie warto porównać poszczególne parametry np.: klasę niepalności, jakość/ szkodliwość stosowanych środków konserwujących włókna, właściwości termiczne, akustyczne, ochronę przed nagrzewaniem itp.

Używając włókien nieznanych marek czy też wyprodukowanych w tzw. „systemie garażowym” można trafić na produkty zawierające nie tyle samą celulozę, ale również przeróżne odpady szkodliwe dla zdrowia.

Więcej o kontroli jakości, produkcji i posiadanych atestach systemu Thermofloc:

http://www.thermofloc-polska.com/materialy-pobrania/certyfikaty-i-atesty/
http://www.thermofloc-polska.com/zastosowanie/

2. Jaki jest koszt ocieplenia domu jednorodzinnego włóknami celulozowymi Thermofloc?

Koszt ocieplenia jest każdorazowo kalkulowany dla konkretnej inwestycji i zależy też w dużej mierze od grubości ocieplenia, jakie zamierzamy zastosować/ inaczej- jakie parametry cieplne chcielibyśmy osiągnąć. Generalnie jednak koszty są porównywalne do ceny ocieplenia budynku wełną mineralną wysokogatunkową.

Kilka przykładów cenowych:

1. Stropodach w domu pasywnym, warstwa 41 cm na gotowo (45 cm zasypu) Umax = 0,10   powierzchnia 125 m2, koszt 7.500 zł + 8% Vat

2. Ocieplenie skosów  i jętek 40 cm z zastosowaniem membrany paroizolacyjnej Thermofloc, taśm, klejów, krokwie pogrubiane ekspanderami SE 22, 85 m2 skosów i sufitu, zakończone profilami stalowymi pod płyty GK, koszt 10.165 zł netto + 8% Vat

3. Renowacja stropodachu z izolacją z wełny zrujnowaną przez kuny – 75 m2 – warstwa celulozy 12-14 cm ( na istniejącą wełnę ) 1.900 zł + 8% Vat

3. Jakie są podstawowe zalety zastosowania systemu ocieplenia Thermofloc?

Najważniejsze zalety to: stosowanie jedynie naturalnych i nieszkodliwych substancji mineralnych ( jako jedyna firma na rynku Thermofloc nie stosuje do konserwacji szkodliwej soli boru!), doskonała izolacja termiczna, ochrona cieplna przed nadmiernym nagrzewaniem budynku, izolacja akustyczna, najwyższe właściwości niepalne, regulacja poziomu wilgotności w pomieszczeniach – tworzenie przyjaznego mikroklimatu (szczególnie ważne dla alergików), brak mostków termicznych itp.

Więcej o zaletach samego produktu jak i zaletach stosowania tego systemu dla firm wykonawczych:

http://www.thermofloc-polska.com/zalety-inwestor/
http://www.thermofloc-polska.com/zalety-wykonawca/

4. Gdzie na świecie stosowana jest ta technologia ociepleń budynków?

Ocieplanie budynków włóknami celulozowymi stosowane jest od wielu lat z ogromnym sukcesem zarówno w Europie jak i w USA. Uwzględniając najbliższych naszych sąsiadów, metoda ta cieszy się wielką popularnością w Austrii, Holandii, Belgii, Niemczech oraz w krajach Skandynawskich.

Spis krajów europejskich, w których stosuje się system ociepleń Thermofloc:

http://www.thermofloc.com/sales-partners

5. Czy włókna celulozowe Thermofloc są niepalne?

Włóknom celulozowym Thermofloc w zakresie reakcji na ogień nadano klasę B-s2-d0 (zgodnie z klasyfikacją ogniową EN 13501-1). Oznacza to niezwykle wysoką odporność ogniową- włókna Thermofloc są praktycznie niepalne.

6. Czy włókna celulozowe Thermofloc są produktem atestowanym?

Jak najbardziej, system produktów Thermofloc odpowiada wymaganiom wszystkich aktualnych norm europejskich (m.in. ETA -05/0186). Dodatkowo, jako jedyny na rynku włókien celulozowych, system Thermofloc posiada prestiżowy certyfikat NATUREPLUS na potwierdzenie swych niezwykłych właściwości zdrowotnych, ekologicznych i technicznych.

Produkt Thermofloc jest ciągle udoskonalany a jego produkcja podlega ścisłej kontroli jakości w celu sprostania wysokim wymaganiom jakościowym.

Więcej o kontroli jakości, produkcji i posiadanych atestach systemu Thermofloc:

http://www.thermofloc-polska.com/zastosowanie/
http://www.thermofloc-polska.com/materialy-pobrania/certyfikaty-i-atesty/

7. Czy włókna celulozowe Thermofloc są odporne na działanie pleśni i grzybów?

Tak – materiał celulozowy zawiera naturalne dodatki mineralne gwarantujące, że produkt jest odporny na działanie pleśni, grzybów a także chroni przed wnikaniem w materiał drobnych szkodników czy gryzoni.

Praktyka potwierdza wręcz fantastyczne właściwości ochrony przed gryzoniami typu myszy czy kuny.

8. Chcę ocieplić stary/istniejący budynek. Czy włókna celulozowe Thermofloc nadają się do tego celu?

Jak najbardziej- gdyż aplikacja pneumatyczna pozwala na docieplenie budynku bez uciążliwego rozbierania płyt GK. Materiał pompowany pod ciśnieniem ,transportowany specjalnymi wężami do pustych przestrzeni budynku i tam zagęszczany, stworzy jednorodną warstwę izolacyjną całkowicie pozbawioną mostków termicznych. Ponadto docieplenie możliwe jest zarówno od zewnątrz-poprzez dach, jak i od strony nieużytkowego poddasza, jak i przez ściany budynku.

9. Czy włókna celulozowe Thermofloc są produktem ekologicznym? Jakie to ma znaczenie?

System Thermofloc to produkt w 100% ekologiczny- co potwierdza nadany mu prestiżowy certyfikat NATUREPLUS. Włókna Thermofloc produkowane są w pełni z surowców odnawialnych- czystego, posortowanego papieru gazetowego z dodatkiem surowców mineralnych stosowanych w celu konserwacji i zapewnienia ochrony ogniowej. Tutaj należy nadmienić, że system Thermofloc, jako jedyny na rynku włókien celulozowych, nie zawiera szkodliwych soli boru! Takie podejście pozwala na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery oraz minimalizację zużycia kopalnych nośników energii.

Ponadto włókna celulozowe Thermofloc charakteryzują się naukowo udowodnionymi prozdrowotnymi właściwościami – tworzą przyjazny mikroklimat w pomieszczeniach (szczególnie polecany dla alergików).

http://www.thermofloc-polska.com/wp-content/uploads/2013/06/Natureplus_certifikat_2.pdf

10. Gdzie mam szukać wykonawcy?

W celu znalezienia Licencjonowanego Wykonawcy Thermof loc prosimy o kontakt z naszą firmą-
e-mail: info@thermofloc-polska.com, tel. +48 793 332 827, +48 661 206 003

 

11. Dlaczego włókien celulozowych nie można kupić w markecie budowlanym?

Prawidłowa aplikacja systemu ociepleń Thermofloc wymaga użycia nie tylko specjalistycznego sprzętu (maszyn wdmuchujących Thermoblow) ale również konkretnej wiedzy i doświadczenia z zakresu stosowania włókien celulozowych. Firma Thermofloc Polska organizuje cykliczne szkolenia dla firm wykonawczych a następnie udziela im licencji na stosowanie produktów Thermofloc. Praktycznie nie jest możliwe zrobienie ocieplenia tzw. systemem gospodarczym. Dlatego, dbając o jakość oferty, produkty Thermofloc sprzedawane są klientom poprzez sieć Licencjonowanych Partnerów gwarantujących prawidłowość wykonania izolacji.

12. Buduję dom energooszczędny/pasywny. Czy wł. cel. nadają się do ocieplenia takiego budynku?

Jak najbardziej. Dla uzyskania parametrów domu energooszczędnego należy wykonać pod dachem izolację z włókien Thermofloc o grubości 31 cm U=0,12 standard NF 40 a w domu pasywnym NF 15 U=0,10 warstwę 37 cm celulozy.

13. W moim projekcie budowlanym zaprojektowano ocieplenie z wełny mineralnej. Budowę już rozpocząłem- czy mogę jeszcze zmienić rodzaj ocieplenia na włókna celulozowe? Czy wymaga to zmiany pozwolenia na budowę?

Tak, można w takim przypadku zmienić jeszcze rodzaj ocieplenia. Zmiana tego rodzaju nie wymaga zmiany pozwolenia na budowę. Informacja ta powinna jednak zostać odnotowana przez kierownika budowy poprzez odpowiedni wpis w dzienniku budowy.

14. Jakie budynki warto ocieplać włóknami celulozowymi Thermofloc?

System ociepleń Thermofloc nadaje się do stosowania zarówno w nowych obiektach (też energooszczędnych i pasywnych) jak i przy renowacji istniejących budynków. Aplikacja pneumatyczna włókien pozwala na proste i szybkie docieplenie budynków, dachów, poddaszy bez uciążliwego rozbierania płyt GK. System Thermofloc ma zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym a także przy budowie i docieplaniu obiektów gospodarczych czy przemysłowych.

15. Chciałbym zostać licencjonowanym wykonawcą systemu ociepleń Thermofloc. Jakie warunki muszę spełnić?

Firmy zainteresowane stosowaniem systemu ociepleń Thermofloc i nawiązaniem współpracy prosimy o kontakt z nami: e-mail: info@thermofloc-polska.com, tel. +48 793 332 827, +48 661 206 003

Zapewniamy stosowne szkolenia teoretyczne i praktyczne, wyposażamy w maszyny jak i oferujemy stałe wsparcie technologiczne oraz marketingowo-sprzedażowe.